Timus Bezi Egzersizi

Timüs bezi, tiroid bezinin altında, göğüs boşluğunda ve soluk borusunun önünde bulunur. Bu bez insanın bağışıklık sisteminin merkezidir. Yani bütün bağışıklık sistemi buradan yönetilir. Bu bezin aktif olması bağışıklığınızın güçlü ve psişik güçlerinizin frakında olduğunuz anlamına gelir. Bu bezi çalıştırmanın birçok ritüelde farklı yolları olmasına rağmen en etkin rolü budur. Her gün yapacağınız sadece 5 dakikalık bir çalışma ile bedeninizin sağlığını korur ve enerjinizin her daim yüksek kalmasınız sağlarsınız. Tabii farkındalığınızın da arttığını fark etmeniz çok olasıdır.

Anadolu’da ağıt yakan kadınların göğüslerine vurduklarına hepiniz şahit olmuşsunuzdur.
Bu refleks kaynaklı basit bir el hareketi değildir. Bu beynin otomatik gerçekleştirdiği bir davranıştır.Kişi göğsüne vururken Timus bezini titreştirir. Bu sayede üzüntü kaynaklı bağışıklıkta meydana gelen direnç azalmasının önüne geçmeye çalışır. Bu bez ne kadar sıklıkla titreştirilirse kişi o kadar genç ve sağlıklı yaşar ayrıca geç yaşlanır.

Sizde parmaklarınızla göğsünüzün ortasına yapacağınız küçük vuruşlarla timüs bezini titreştirebilirsiniz.
Timüs bezi ne kadar çok titreşirse kişi o kadar sağlıklı ve bağışıklık sistemi sağlam olur. Bu yüzden her gün timüs bezine en az 30 kez vurulmalı ve enerji geçişleri sağlanarak aktif edilmelidir. Access beden proseslerinden Timus Egzersizi kendini yorgun hissettiğinizde, grip olacakmış gibi hissettiğiniz anda çalıştırıldığında hemen etkileri tersine çeviren bir prosestir.

  • Mutluluk ve Timus Bezi

“Mutluluk sadece bir seçimdir. Mutsuzluğumuz kadere, şansızlığa ve talihsizliğe bağlamak kodladığımız inanç ölçüsündedir.”

Mutluluk hormonlarımızın bedenimizde bizim duygu durumumuzda etkisi çok önem arz etmektedir. Bu hormonları salgılayan küçük ama etkisi çok güçlü olan bir salgı bezi var oda; timüstüri.

Bana vurur musun?

Timüs Bezi


Timüs uyarıldığında salgıladığı hormonlar kişide haz ve mutluluk duygusu yaratır. Çünkü timüs aktive olduğunda bedenin kimyasının değişimine neden olur. Bu değişiklik sinir sistemini sakinleştirir ve beyin fonksiyonlarını hızlandırır. Bu da kişide rahatlama duygusu yaratır.

Avustralyalı Nobel ödüllü kanser araştırmacısı Sir MacFarlane Burnet timüs bezinin aktif hale getirilmesiyle insan bedeninin kendisini kanserden koruyabilme yeteneğine sahip olacağını savunmuştur.

Çocuklarda iri olan timüs ergenlik döneminde bir ceviz kadar irileşiyor. Ama yaş ilerledikçe bir bezelye tanesi kadar küçülüyor, yaşlılıkta ise tamamen köreliyor. Ama bazı insanlarda ileri yaslarda bile hala ceviz büyüklüğünü koruması, bilimin henüz çözemediği alanlardan biri. Siz de kendinizde aktif olması ve büyük kalarak mutlulukla bir yaşam yaratmak istiyorsanız timüs Access the bars eğitiminde verilen bu eğitimi yaşamında kullanabilirsiniz.

Ayrıca kendinizi sıkılmış ve mutsuz hissettiğinde timüs bezine ortalama 30 kez vurarak şu soruyu sorabilirsiniz.

”BU KİME AİT?”….BU KİME AİT?……..BU KİME AİT?… (Accessbars eğitimine verilen araçlardan biridir.)

Bu hissettiğiniz size ait değil ise o an hemen hafiflemenizi sağlayacaktır.

Ayrıntılar için Accessbars uluslararası uygulayıcılık eğitiminde mevcuttur

Detaylar için arayınız.