NEURO FORMAT

Yazar ve Bilinçaltı  Uzmanı olan Barış Muslu ‘nun birçok çalışmaları sonucu birçok yöntemi birlestirerek oluşturduğu bir çalışmadır. Üzerine birçok kitap yazarak kişilerin anlayabilmesi ve  kolaylıkla uygulanmasını amaçlamıştır.  NeuroFormat ™, kelime anlamı olarak, nörolojiyi formatlama, yeniden biçimlendirme anlamına gelmektedir. Özellikle son 20 yılda geliştirilmiş çok etkili yöntemlerin NeuroFormat™ modeli içerisinde, en etkili oldukları alanlarda kullanılarak beynin başarı ve mutluluk için yeniden programlanmasını sağlar. İçerisinde, enerji psikolojisi, EFT, NLP, Kinesiyoloji, Psych-k, Sedona Metodu gibi bir çok metodolojinin özünü barındırmaktadır. NeuroFormat hiç bir şekilde hipnoz içermemekte, uygulama sırasında belirli göz hareketleri, vuruşlar ve telkinler tekrar edilmektedir.

Beyin, bizim konuşma terapileriyle yapmaya çalıştığımızdan çok daha hızlı şekilleniyor. Mesela, bir sürücü geçirdiği bir kaza anında çok kısa bir zaman diliminde araba kullanmaktan, hayat boyu korkmayı öğrenebiliyor. Klasik yöntemler, bu kişiye günlerce sürecek konuşmalarla arabadan korkmamayı sağlamaya çalışıyor. Beynimizin, bu durumda sakin kalmayı öğrenmesi için, bu bilginin beyne hızlı şekilde verilmesi gerekiyor. NeuroFormat™ yöntemleri, istenilenin bilginin beyne hızlı olarak öğretilmesi üzerine odaklanmıştır.

Ve yaşadığınız travmanın duygusal etkileri nörolojik olarak serbest kalarak kişi hızlı bir şekilde bilincaltının tutunduğu yan etkilerden kurtulması amaçlanmıştır.

Bir duygu sıfırlandığında kişi, yaşadığı benzer olay karşısında nasıl bir tepki verebilir? Aynı tepkiyi göstermeme olasılığı var mı?

Kesinlikle değil, duygular otomatik olarak verilir. Ama eğer spesifik bir konuda duygu sıfırlamaktan, mesela bir fobi temizliğinden bahsediyorsanız evet temizlik yapıldıktan sonra kalıcı olarak bu durum devam eder.

Bu nasıl mümkün olabilir?

Yaşanan çok kötü olaylar bir başka deyişle travmalar, beyinde otomatik programlar yaratırlar. Bunların amacı korumaktır. Mesela, topluluk karşısında aşağılanan ve bu duruma çok üzülen birinin beyni, kişi topluluk karşısına geçtiği an ilk hissettiği duyguyu otomatik olarak ortaya çıkarırız. Bunun amacı kişinin o durumdan sakınmasını sağlamaktır. Beyinde geçmiş bir olayla yaşanan travma temizlendiğinde, beyin aynı koruma tepkisini vermeyi kesecektir.

Özellikle geçmiş büyük travmaları beyinden temizlemek çok güzel bir başlangıçtır. Kimseye özellikle kendimize kızmamak, yaşadığımız olayları çok büyütmemek, hayatımızdaki bütün etkenleri sürekli kontrol etmeye çalışmamak duygularımızın ve bilinçaltımızın otomatik tepkilerini azaltacaktır.

Olumsuz duyguları değiştirebilir miyiz?

NeuroFormat sistemiyle geçmiş travmaları temizlemek, ya da tekniği hissettiğimiz her duygu için anında uygulamak olumsuz duyguları değiştirecektir.

Aşık olma durumunda kişi bu duygusunu etkisiz hale getirebilir mi?

Onunla hala çok görüşülmeye devam edildiği zaman bu biraz zorlaşıyor. Ancak tamamıyla ayrılma kararı verilen durumlarda, bu oldukça etkili bir şekilde yapılabiliyor.

İnsan hayata pozitif bakarak, istediği hayatı kendisine sağlayabilir mi?

Özellikle, geçmişi temizlemek gerekir. Pozitif olmak yetmez ama büyük bir güçtür. Çok büyük başarılara sebep olacaktır. Ama büyük sorunlar varsa, onlar geçmiş temizlenerek geçirilmelidir.

Seanslarda  kişi  bilinçli ve sesli uyarılara cevap vericek şekildedir. Ortalama seans süresi duygulara geçişine bağlı olarak değişse de en fazla 1 saat sürmektedir.

•Nöroformat” tekniğinin faydaları;

-Fobilerden

-Bağımlılıklardan kurtulma

-Kilo

-Başarısızlık korkusu

-Ölüm Korkusu

-Konsantrasyon

-Belli spesifik durumdan kaynaklı hastalıklar dan kurtulmayı amaçlar.

Yasal Uyarı: Tüm hizmetlerimiz kişisel gelişim yolculuğunda kişilerin oldukları muhteşem varlıklarını farkettirmek, ne bildiğini bilmelerini sağlamak, öz potansiyelini açığa çıkartarak kişisel gelişiminde yol arkadaşı olarak destek olmaktır. Hiçbir koçluk hizmeti, eğitim,etkinlik, seminer ya da toplantılarımız bir hastalık tanısı koymaz, sadece  destekleyici olmayı amaçlar.