Çakra

Bedenimizi çevreleyen elektromanyetik, ince çok katmanlı enerji alanı olduğu birçok çalışmayla artık kanıtlanmış ve bu alan birçok görüntüleme cihazı ile de ortaya konulmuştur. Bu alana da “aura” adı verilmektedir. Bu aurayı oluşturan bedenimizde enerji merkezleri olduğu anlaşılmış bunlara da “çakra” adı verilmiştir. Sanskritçe bir kelime olan çakra, tekerlek ve çember anlamına gelmektedir. Çakralar 7 ana enerji merkezi olarak bedenimizde bulunmakta ve ayrıca değişik boyutlarda birçok çakra bulunmaktadır.

Omurganın altından kök çakra ile başlayan sıralama taç çakrasına kadar giderek 7 ana merkezi tamamlar. Her enerji merkezi (çakra-sakra) bulunduğu bölgede dışarıdan yaşamsal enerjisi alarak işler ve orda ki organların şifalanmasını sağlar ve fazlasını dışarı akıtır. Yanı içten dışa bir enerji dolaşımı insan bedeninde mevcuttur. Bu geçiş ve dolaşımın akışkan ve aydınlık olması öz varlığın ruhsal- zihinsel- enerjisel olarak dengede olduğunu gösterir.

Her canlının aura rengi farklıdır. İnsanın kişiliğini yansıtan kendine has aura rengi vardır. Ve bu rengin ne olduğu değil aydınlık, olips şeklinde ve akışkan olup olmadığı sağlık açısından önemlidir. Örneğin; mor ve mavi renge sahip birey,  daha ruhani ve meditatif olaylarla ve duygularla bütünleşmiş demektir. Duyu gözü daha açıktır. Sarı olan kişi ise, işte yaratıcı, canlı, çalışkan ve çok zekidir. Ama sarı olan kişi kendini daha meditatif bir döngüye sokar ve uzun süre bu çalışmalarla ilgilenir ise onun da aurası değişmeye renk farklılaşmaya başlayabilir. Tamamen kişin hangi enerjide olduğu ve kişiliği değerlerinin ne olduğuna göre aurası değişmektedir. Ve hepsinin insan vücuduna çok ciddi katkıları vardır. Aura rengine göre kariyer planlaması özellikle çok mutlu ve başarılı bir iş hayatını kişiye yaşatabilmektedir.