Bireysel Koçluk

Bireysel olarak yapılan koçlukta kişinin çalışmak istediği özel bir alan olup olmadığı sorulur,  var ise o konu üzerinden gerekli analizler yapılarak koçluk süreci başlatılır. Genellikle kişiler bireysel olarak ilişki, kariyer, expat, eğitim, aile, öğrenci, evlilik gibi alanlarla ilgili koçluk almak için başvurur.

Özel bir konusu yok ve hayatında genel anlamda değişiklik istiyor ve bütün alanları ile çalışmak istiyor ise çoğunlukla koçinin yaşam alanları üzerinden özellikli alanlar belirlenerek süreç başlatılır. Bu şekilde koçinin çoğunlukla kendisinin de farkında olmadığı bir çok alanlarının dengeli olmadığı, iyi diye düşündüğü alanların bile aslında istediği düzeyde olmadığını fark edebilir ve göz ardı ettiği tek bir alanın dahi tüm yaşam alanlarını ciddi şekilde etkilediğini fark edebilir.

Koçluk süreci profesyonel olarak sözleşme üzerinden yapılarak, tüm maddeler belirlenerek iki tarafta uluslararası etik kurallar çerçevesinde tüm hakları saklı ve güven altına alınır.

KOÇLUK MESLEK OLARAK KABUL EDİLDİ

İŞ VE YÖNETİM SEKTÖRÜNDE TÜRKİYE İNSAN YÖNETİMİ DERNEĞİ (PERYÖN), KOÇLUK PLATFORMU DERNEĞİ VE ULUSLARARASI PROFESYONEL KOÇLUK DERNEĞİ TARAFINDAN HAZIRLANAN MESLEK STANDARTLARI, İŞ VE YÖNETİM SEKTÖR KOMİTESİ TARAFINDAN İNCELENEREK, MYK YÖNETİM KURULU TARAFINDAN ONAYLANMIŞ VE 29.06.2013 TARİH VE 28692 SAYILI RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANARAK ULUSAL MESLEK STANDARDI OLARAK YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİR.