BİOENERJİ

BİOENERJİ HAKKINDA BİLİNMEYENLER

Bioenerji – biyoenerji son zamanlarda sıklıkla duymaya başladığımız bir kelimedir. Kelime anlamı olarak “biolojik enerji”, “doğal enerji” olarak tanımlanabilir. Her bir canlının kendisine ait bir enerji alanı vardır. Bu enerji alanı kozmik kaynaklıdır. Fizyolojinin bir parçası olan bu enerji alanları yani kişinin “elektromanyetik enerji alanı” bilim adamları tarafından kabul edilmiş, yapılan çalışmalarla enerji alanları görüntülenebilmiştir.

Bioenerjinin Özellikleri

 • Kozmik ve yüksek frekanslıdır.
 • Canlıların tümü bioenerji alanı ile çevrelenmiştir.
 • Biyoenerjinin kaynağı evrendir.
 • Enerji alanımız hareket halindedir.
 • Bu enerjinin kaynağı doğadan gelmektedir.
 • Evrensel yaşam enerjisi olarak ta tanımlanabilen biyoenerji sürekli bir akış halindedir.
 • bu enerji bazı hassas kişiler tarafından hissedilebilir.
 • Canlılarda bulunan doğal enerji akımıdır.

 

Bioenerji Yöntemi

Bioenerji (biyoenerji – parapsikoloji) İnsan vücudunda var olan doğal enerji akışının düzenli olup olmadığının kontrol edilmesini sağlayan, enerji akışının sorunlu olduğu kişiler de, enerji kanallarını açarak ve akışı düzenleyerek kişiyi fiziksel, ruhsal rahatsızlıklardan koruyan bir yöntemdir.

İnsanın biyoenerji ile çevrili olan alanına ise “aura” adı verilmektedir. Her bir insanda 7 temel enerji noktası bulunmaktadır. Bunlar bilinen adıyla çakralarımızdır.

Evrensel yaşam enerjimizin temel yolları olan auramız ve çakralarımı hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için “AURA VE ÇAKRALAR” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Bioenerji Alanımız Neden Bozulur?

 • ■    Çakralarımızın kapanması ya da bloklanması enerji akışımızı bozar.
 • ■    Günlük yaşantımız içerisinde yaşadıklarımızın enerji akışımızı değiştirebilmektedir.
 • ■    Başka insanların enerjileri bizim enerjimizi etkileyerek bozabilir.
 • ■    Stres enerji akışını kapatan bir etki yaratmaktadır.
 • ■    Yoğun olumsuz düşünceler çakraların kapanmasına sebep olabilmektedir.
 • ■    Biyoenerji alanından etkilenen bir diğer konu da karşıdan gelen olumsuz düşünce, kıskançlık, nazar, haset, kötü göz gibi adlandırılabilecek etkilerdir.
 • ■    İç huzur biyoenerji akışı için çok önemlidir. Huzursuz, gergin ve mutsuz olmak enerji akışının dengesini bozar.

 

 

Bioenerji Seanslarının  Yararları Nelerdir?

Bioenerji yöntemi ile  ruhsal birçok konu çözülebilmekte, bioenerji ile yapılan seanslar hayatımızla ilgili pek çok soruna çözüm olabilmektedir.

 

Bioenerjinin Psikolojik Etkileri:

Psikolojimiz enerji sistemimizden çok daha hızlı etkilendiği ve fiziksel sistemimize göre biraz daha hassas ve zayıf olduğunu biliyoruz. Bu yüzden enerji sistemimizdeki bozukluklar ilk olarak psikolojik rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Enerji akışındaki bozukluk devam ettikçe bu durumdan fiziksel sistemimizde etkilenmekte ve bu durum çeşitli sağlık sorunlarına da sebep olabilmektedir.

Bioenerji ile çakralarımız açıldığında ve enerji akışımız düzenlendiğinde öncelikle hızlı bir şekilde psikolojik rahatsızlıklara ve mutsuzluklara kapımızı kapatmış oluruz.

Bioenerji ile üstesinden gelinebilecek psikolojik rahatsızlıklar şöyledir;

 

 • ■     Panik Atak:

  Modern çağın en yaygın sorunlarından biri olan panik atak, nedensiz endişe ve daralma hissi ile ortaya çıkar. Panik atak, kişinin yaşam kalitesini ve sosyal hayatının olumsuz yönde etkileyen önemli bir sorundur. Her şeyi gereksiz yere abartmak, olmadığı halde fiziksel hastalıkları varmış gibi hissetmek, kalp krizi geçirecekmiş gibi kalbin sıkışması ve daralması gibi hisler yaratabilmektedir. Panik atak yaşayan kişi insanlardan uzaklaşır ve içine kapanır. Biyoenerji seansları  panik atak durumlarında bir çözüm olabilir. Enerji akışının düzenlenmesiyle panik atağın kriz halleri azaltılarak yok edilebilir.

 • ■    Depresyon:

  Özellikle uzun süreli geçmeyen depresyon, biyoenerji seanslarıyla kolaylıkla yenilebilmektedir. Enerji sisteminin düzenlenmesi kişinin, abartılı bir şekilde gördüğü olumsuz duyguları normale çekmesine, yaşamın güzel yanlarına sımsıkı sarılarak hızlı bir şekilde hayatını güzelleştirmeye başlamasına destek olur.

 • ■    Anksiyete:

  Ansiyete durumlarında  bioenerji seansları bir çözüm olabilir. Nedeni belli olmayan korku, gerilim ve sıkıntı halleri üzerinde oldukça etkili olan enerji düzenlenmesi sonucu anksiyete sorunun yarattığı gergin hal ortadan kalkar.

 • ■    Nedensiz Stresler:

  Günlük yaşantımızın biriken sorunları belirli bir süre sonra sürekli olarak gergin bir insan olmamıza ve stres ile dolaşmamıza neden olur. Hiç olmayacak şeylere büyük tepkiler vermek, çevremizdekilere sürekli bağırmak ve kızma şeklinde ortaya çıkan bu stres patlamaları enerji boşaltılmasıyla ortadan kalkar. Bioenerji uzmanı kişi üzerindeki birikmiş negatif etkiyi toplayarak, kişinin stresten kurtulmasını sağlar.

 • ■    Korku Ve Endişe:

  Korku ve endişeler bazı çakralarımızın olumsuz etkiler ve çeşitli güçler tarafından kapatılmasıyla ortaya çıkabilmektedir. Korku ve endişe halleri, düzenli bioenerji seanslarıyla ortadan kaldırılmaktadır.

 

Bunların yanı sıra başka sorunlar da bioenerji yöntemiyle çözülebilir ancak burada önemli olan bioenerji uzmanının danışanı dinlemesi ve sorununu anlamasıdır. Böylelikle doğru etkileşim sağlanarak, danışanın hangi kanallarının kapalı olduğu ortaya çıkarılır ve enerji akışı düzenlenir. Kişiye olumlu enerji yüklenerek bünyesinin evrensel yaşam enerjisinden faydalanması sağlanır.

Bunun yanı sıra bir takım fiziksel problemlerde bioenerji yardımıyla çözümlenebilmektedir.

Özellikle alerjik durumlar, hamile kalamama sorunu, başağrıları, halsizlik, yorgunluklar biyoenerji sisteminin düzenlenmesiyle düzelebilmektedir.

 

Evrensel yaşam enerjisinin yeniden doğru bir şekilde vücudumuzdan akıyor olması, bünyemizin psikolojik ve fiziksel olarak güçlenmesine, direnç kazanmasına ve kendi kendini iyileştirme gücünün, kendini dış etkilerden koruma gücünün artmasına sebep olmaktadır. Böylelikle evrenden alınan enerjiyle kişi daha iyi bir yaşama adım atar.

 

Bioenerji Seansları Nasıl Yapılıyor?

 1. 1. Öncelikle bioenerji uzmanı sizin hikayenizi ve sorununuzu dinler. Bu enerji akışının hangi çakradan kaynaklı olarak blokeye uğradığını anlaşılmasına yardımcı olur.
 2. 2. Bu ön muayene sonrasında çakralardaki enerji akışının kontrol edilmesini sağlayan bir alet yardımıyla hangi çakraların kapalı olduğu anlaşılır.
 3. 3. Kişinin yaşadığı soruna göre 1-2 ya da daha çok çakrası kapalı olabilmektedir. Kişinin tüm çakraları kapalı olamaz.
 4. 4. Kapalı olan çakralara göre bioenerji uzmanı tarafından bioenerji seansı sayısı belirlenir. Seansların hepsi aynı anda verilmez. Kişinin durumuna göre günlere yayılması gerekmektedir.
 5. 5. Bioenerji seansların da, bioenerji uzmanı kendi bünyesinde topladığı olumlu yaşam enerjisinin kişinin bünyesine geçmesini sağlamaktadır.
 6. 6.Bu işlem genellikle biyoenerji uzmanının avuç içlerini kişinin kapalı olan çakrasına yakın bir mesafede tutarak enerji akışı sağlamasıyla gerçekleşir.

 

 

 •   ■    Bedenin çalışma gücünü maksimum seviyeye çıkararak, düşünce ağını güçlendirir.
 •   ■    Vücudun, bloke altına alınan, engellenen iletişim kanallarını açar.
 •   ■    Beyin enerjisinin doğru akışının sağlayarak düşünme gücünü yükseltir.
 •   ■    Hafıza sistemini geliştirerek unutkanlık sorunlarının üstesinden gelinmesine yardımcı olur.
 •   ■    Kişinin olumsuz düşüncelerden sıyrılarak kendini mutlu ve iyi hissetmesine sebep olur

Bioenerji Hangi Alanlarda Uygulanır?

Biyoenerji kişisel olarak iyileşme ve yenilenmenin yanı sıra farklı alanlarda da kullanılabilmektedir. Bioenerji uygulama alanları şöyledir;

 •   ■    Kişisel enerji alanlarının düzenlenmesi ve fiziksel, ruhsal ve sosyal sorunların üstesinden gelme.
 •   ■    Aile bazında sorunların ortadan kaldırılması
 •   ■    İş yaşamı ile ilgili iyileştirmeler
 •   ■    Kurumsal başarı ve olumlu düşünce çalışmaları


UYARI: Bioenerji bir tedavi yöntemi değildir.
Bioenerji uzmanı asla bir doktorun yerine geçemez, ilaç veremez.